Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Filtruj według
Kategorie
Marka
Cena
-
Waga
Opakowanie
Region pochodzenia
Dopasowano 40 produktów z kategorii Miody greckie
Miód dębowy 460g
Pyłek pszczeli 230 g
Miód eukaliptusowy 960 g
Miód dębowy 960g
Miód Koumaria 460 g
Miód spadziowy waniliowy 460g
Miód z kwiatów pomarańczy 960 g
Miód Koumaria 960 g
Miód kasztanowo-spadziowy 460 g
Miód z kwiatów pomarańczy 460 g
Miód wrzosowy 460 g
Miód kwiatowy 460 g
Miód szałwiowy 460 g
Miód Jodłowy Spadziowy 960 g
Miód eukaliptusowy 460 g
Miód z Kwiatów Pomarańczy 280 g
Miód sosnowy - piniowy 960 g
Miód tymiankowy 960 g
Miód sosnowy - piniowy 460 g
Miód szałwiowy 960 g
Miód jodłowy 460 g
Miód wrzosowy 960 g
Miód tymiankowy 460 g
Miód Wrzosowy 280 g
Miód Szałwiowy 280 g
Miód Sosnowy - Piniowy 280 g
Miód Tymiankowy 280 g
Miód Dębowy 280 g
Miód Kasztanowy-Spadziowy 280 g
Miód Koumaria 280 g
Pokazano 1-32 z 40 pozycji

Zdrowe, greckie miody - Grecy je po prostu uwielbiają. Tak bardzo, że można stwierdzić, iż nie wyobrażają sobie bez nich życia. Już w starożytności traktowali je jako pokarm wybranych. Miody w Grecji wytwarzane są z niezwykłą starannością i pasją, dzięki czemu smakują wyjątkowo i pięknie pachną.

Jako jedni z nielicznych, Grecy produkują miód tymiankowy, który jest bardzo pożywny i bogaty w minerały. Nie tylko zwiększa energię, ale także minimalizuje problemy związane z układem oddechowym, chorobami gardła i serca. W asortymencie naszego sklepu poza popularnym miodem tymiankowym, znajdziesz również miód sosnowy, pomarańczowy, kwiatowy, miód wrzosowy, miód kasztanowy, miód jodłowy oraz miód eukaliptusowy, który najczęściej stosowany jest jako lek. Nasz sklep internetowy oferuje miody, które wyróżniają się delikatnym smakiem i wspaniałym aromatem. Nasze produkty są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Sprowadzamy je prosto z Grecji, dzięki czemu możemy dać Ci gwarancję 100% satysfakcji. Zapraszamy!

Grecki miód – charakterystyczny przysmak grecki

Grecja słynie z wielowiekowej tradycji wytwarzania miodu. Co ciekawe, to właśnie ten kraj posiada najwięcej uli w całej Europie. Region ten słynie z produkcji miodu już od setek, a nawet tysięcy lat. Miód pitny był bowiem najpopularniejszym alkoholem wśród starożytnych. Ponadto, pszczoła była również symbolem greckiej bogini Artemidy.

Współczesne greckie miody są wyjątkowe w smaku ze względu na warunki klimatyczne i bujną roślinność. W Grecji rośnie kilka tysięcy różnych gatunków ziół, kwiatów i innych pylących roślin. I to właśnie wpływa na smak greckiego miodu. Dzięki tym bogactwom natury, greckie miody są niezwykle aromatyczne. Choć miód jest produkowany w całym kraju, to niektóre regiony produkują różne miody np.: na Krecie powstaje miód tymiankowy, a z kolei w Epirze nietypowy, słodko-gorzki miód kasztanowy.

Rodzaje miodów greckich

  • Sosnowy – ma mahoniowy odcień i nie krystalizuje się zbyt szybko. Zawiera wiele minerałów takich jak: potas, magnez, fosfor czy żelazo.
  • Tymiankowy – ma jasny kolor i intensywny aromat, krystalizuje się po 6-18 miesiącach. A zależy to od temperatury i sposobu przechowywania.
  • Kwiatowy – powstaje z różnych dzikich kwiatów, jak również z kwiatów pomarańczy.
  • Wrzosowy – ma ciemny, lekko czerwony odcień, jest bardzo gęsty, prawie stały w konsystencji.
  • Kasztanowy (z jadalnych kasztanów) – jeden z najrzadszych greckich miodów, posiada bardzo specyficzny, lekko gorzkawy smak.
  • Jodłowy – uważany jest za jeden z najrzadszych i najlepszych miodów. Dodatkowo, prawie wcale się nie krystalizuje.

Miody greckie, czyli oferta naszego sklepu

Nasz sklep internetowy posiada w swojej ofercie bogaty wybór różnego rodzaju oryginalnych greckich miodów. U nas zakupisz między innymi: miód tymiankowy, miód z kwiatów pomarańczy, miód tymiankowy z plastrem miodu, miód eukaliptusowy, miód kasztanowo spadziowy, miód kasztanowy piniowy, mód wrzosowy, miód szałwiowy, miód jodłowy, a także miód kwiatowy i propolis.

Grecki Miód

Nazywany "pokarmem bogów". Miód jest uważany za symbol płodności i dobrobytu i jest tarczą zdrowia człowieka, która liczy sobie wieki historii. Śródziemnomorski naturalny miód jest unikalnym produktem o wyjątkowym smaku, aromacie i doskonałej konsystencji, bogatym w witaminy, minerały, aminokwasy i składniki odżywcze.

Ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, przyśpiesza gojenie ran, ułatwia prawidłowe wypróżnienie, łagodzi bóle gardła, pomaga zwalczać wrzody żołądka, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nasz miód jest starannie zbierany i pakowany, aby zachować wszystkie jego naturalne właściwości i wartości odżywcze.

Zgłoś problem