Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Miody / Producent: Meli Taygetos

Miód wrzosowy 960 g

(2 opinie)

Miód wrzosowy jest uważany za najbardziej odżywczy spośród wszystkich odmian miodu, jest bogaty w żelazo i białko, a od czasów starożytnych jest ceniony za swoje właściwości lecznicze. Ma unikalną właściwość obniżenia poziomu cholesterolu, wykazuje właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, z naciskiem na układ moczowy i trawienny. W niektórych kulturach miód jest również uważany za wspaniałe medium, które skutecznie pomaga wchłaniać leki do organizmu.

79,99 zł
Sprawdź historię ceny

Opis

Produkt greckiProdukt 100% naturalnyProdukt bez konserwantówProdukt bez dodatku eProdukt bez dodatku cukruBez GMOProdukt bez dodatku soliProdukt w szklanym opakowaniuProdukt wegetariański

Wartości odżywcze w 100 g produktu: Energia 1275 kJ/ 300 kcal, Tłuszcz 0 g w tym nasycone 0 g, Węglowodany 75 g w tym cukry 69 g,

Białko 0 g, Sól 0,02 g.

Badania naukowe wykazują, że miód wrzosowy, wykazuje właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne z uwzględnieniem układu moczowego oraz pokarmowego. 

Szczególnie pomaga osobom z wysokim cholesterolem.

W 1980 roku Michael X. Fotopoulos wraz z żoną Maria Fotopoulos zaczął nieśmiało jak amatorzy mający pięć uli w ogrodzie ich domu w Akritochori Mesynie.

Miód produkowany wystarczy na potrzeby swojej rodziny, dla swoich trojga dzieci Christina, Antonia i mniej Haralambos , bliskich i drogich przyjaciół . Michael i Maria zdecydowali się po kilku latach i z amatorów stali się profesjonalnymi producentami miodu. Dzieląc się wspaniałym smakiem i wartościami odżywczymi, przy wszystkich swoich bliskich
Tak więc w 1983 roku z pięciu uli stało się 200 i przenosi z ogrodu ich domu w regionie Mani i gór Taygetos.

Doskonała jakość ich produktów sprawiła, iż pozyskali nowych klientów przy równoczesnym zachowaniu tradycyjnej produkcji. Wszystkie dają hojne i korzystne zalety miodu i innych czystych produktów (pyłku, mleczka pszczelego i pachnące zioła górskie).

W 1994 roku jego syn Harry Fotopoulos przejął działalność i udział w seminariach szkoleniowych i podjął odpowiednią wiedzę do zawodu, który wraz ze sztuką i rodzicami kontynuował sekret sukcesu. Rodzice nadal z dużą chęcią i pasją podchodzą do produkcji miodu i wszystkich jego pochodnych, rozwoju firmy i udział w najważniejszych festiwalach miodu. To jest obecnie zapisane w spółdzielni pszczelarzy Kalamata.

Certyfikat ISO 22000:2005.
Pszczelarstwo Fotopoulos "Meli Taygetos" uzyskało certyfikat ISO 22000:2005 dla produkcji, pakowania i wprowadzania do obrotu produktów pszczelarskich z 08 stycznia 2009.

Zalety używania miodu

Jak powstaje miód? InfografikaRegion pochodzenia: Peloponez
Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Waga
960 g
Opakowanie
Słoik, Szklane
Region pochodzenia
Półwysep Peloponez
Kod produktu
MIO-WRZ-MEL-960
Producent
Meli Taygetos
EAN
5200120480071

Opinie

5
24
03
02
01
0
Katarzyna S
- 26.10.2021, 12:12

Miód wrzosowy w którym rzeczywiście czuć wrzos

Jeden z najlepszych miodów, jaki miałam okazję kupić. Cena super. W produkcie czuć wrzos, co było dla mnie zaskoczeniem, choć nie powinno. Przecież to miód wrzosowy.

Orban Małgorzata
- 28.10.2019, 14:02

Uwielbiam ten miód!

Miód zasługuje na miano najlepszego miodu na świecie. Pokochałam ten miód od pierwszej łyżeczki. Miód, który nadaje się do wszystkiego do wypieków, do herbaty, do dań. Aromatyczny ale nie zabójczy dla smaku. Produkt najwyższej klasy!

Więcej z "Miody"

Miód dębowy 460g
Pyłek pszczeli 230 g
Miód eukaliptusowy 960 g
Miód dębowy 960g
Miód Koumaria 460 g
Zgłoś problem