Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Filtruj według
Kategorie
Cena
-
Region pochodzenia
Pojemność
Kwasowość
Typ Oliwy
Certyfikat BIO
Opakowanie
Marka
Dostępność
Dopasowano 34 produktów z kategorii Grecka oliwa z oliwek
Olej sezamowy 500 ml
Olej z Awokado 100% 250ml
Oliwa z oliwek Critida Sitia 0.2% 1 l
Oliwa z oliwek Sitia 0,3% 5 L
Oliwa z oliwek Critida Sitia 0.2% 4 l
Oliwa dla dzieci Eleni BIO 250 ml
Pokazano 1-32 z 34 pozycji

Doskonałe, oryginalne greckie oliwy. Wysokiej klasy oliwa z oliwek jest idealnym dodatkiem do różnego rodzaju dań. Doskonale smakuje z sałatkami i surówkami. Idealnie zastępuje masło, dzięki czemu można używać jej do smarowania pieczywa. Nadaje się także do dań smażonych. Poza walorami smakowymi, wyróżnia się również właściwościami zdrowotnymi. W asortymencie naszego sklepu grecka oliwa z oliwek zajmuje bardzo ważne miejsce. Dbając o zadowolenie naszych Klientów oferujemy oliwę z oliwek znanego i szanowanego producenta Hellenic Organic Food, który należy do czołowych producentów na Peloponezie, a jego produkty systematycznie doceniane są za wyjątkową jakość, walory smakowe i aromatyczne. Na uwagę zasługuje również oliwa KORONIDA o głębokim zielono jasnym kolorze i owocowo, słodko-gorzkim smaku. Nieco pikantna doskonale uzupełnia smak potraw z mięs i makaronów. Miłośnikom pikantnych smaków proponujemy również oliwę z ziołami i przyprawami: białą i czarną musztardą, oregano i pikantnymi papryczkami. Zapraszamy!

Oliwa z oliwek grecka

Oliwa od wieków ma szerokie zastosowanie: była i jest używana w kuchni, służyła jako lekarstwo, kosmetyk oraz paliwo do lamp oliwnych. Ponadto, oliwą namaszczano nowo koronowanych królów. Pierwsze uprawy i zbiory miały miejsce już 5000 lat p.n.e., co sprawia, że grecka oliwa uznawana jest za środek zapewniający zdrowie od setek lat.

Drzewo oliwkowe jest wiecznie zielonym drzewem, owocującym nawet 2000 lat. Zbiory oliwek są niezwykle ważne. W zależności od stopnia dojrzałości owoców otrzymujemy oliwę o intensywnym smaku. Z oliwek nie do końca dojrzałych (zielonych), natomiast oliwę o łagodniejszym i bardziej delikatnym smaku - z oliwek bardziej dojrzałych (czarnych). Od momentu zbioru zależy jakość otrzymanej oliwy, czyli poziom kwasowości oraz późniejszy smak i zapach. Uzyskanie oliwy dobrej jakościowo możliwe jest tylko wtedy, gdy oliwki są zdrowe i nieuszkodzone.

Grecka oliwa z oliwek – rodzaje oliw

Oliwa grecka jest najpopularniejszym wyrobem. W zależności od regionu jej smak, barwa i konsystencja różnią się od siebie. Oliwy z oliwek mogą być ostre i wyraziste w smaku, łagodne oraz bardzo gorzkie. Można ich użyć do każdego dania zarówno na ciepło, jak i na zimo. Wyróżniamy takie oliwy, jak:

  • Oliwa extra virgin - czyli 100% wyciśniętego soku z oliwek.
  • Virgin - oliwa z pierwszego tłoczenia.
  • Lampante - to oliwa z wadami organoleptycznymi, zawiera więcej kwasów tłuszczowych.
  • Oliwa z wytłoczyn - można ją spotkać pod nazwą sansa lub pomace. Nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Grecka oliwa z oliwek - oferta

W ofercie naszego sklepu internetowego z produktami greckimi znajdziesz również najwyższej jakości oryginalne greckie oliwy z oliwek. U nas kupisz między innymi: oliwę ze wsi niefiltrowaną o łagodnym smaku, oliwę z oliwek P.D.O. Sitia extra virginoliwę ze wsi niefiltrowaną wytrawną, oliwę z oliwek z tymiankiem, rozmarynem papryką, bazylią, oregano, cytryną czy czosnkiem oraz wiele innych.

Zgłoś problem