Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Super promocja!
Oliwa z oliwek / Producent: Koronida

Oliwa z oliwek Extra virgin BIO Koronida 0.3% 500 ml

(0 opinii)

Koroneiki uzyskuje się z odmiany oliwek zebranych w obszarze Kalamata i Koroni, (52 km na południe od Kalamata) oliwki są ręcznie zbierane w okresie od listopada do grudnia, produkt  tłoczony metodą na zimno (kwasowość <0,3%), K232, K270

39,99 zł
Sprawdź historię ceny

Opis

Produkt greckiProdukt BIOProdukt o kwasowości do 0.3%Produkt 100% naturalnyProdukt wegańskiBez GMOProdukt w szklanym opakowaniu

Z NASZYCH WIEKOWYCH GAJÓW OLIWNYCH

Biologiczna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra 1L - ekologiczna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra pochodząca z oliwek odmiany Koroneiki, które rosną w regionie Kalamata i wokół zatoki na szerszym obszarze Koroni.

Uprawa ekologiczna odrzuca stosowanie syntetycznych substancji chemicznych, takich jak syntetyczne pestycydy, nawozy, pestycydy. W Europie rolnictwo ekologiczne jest zdefiniowane przez prawo, że komercyjne wykorzystanie terminu "organiczne" podlega kontroli rządu i państwa.

Praktyki stosowane w rolnictwie ekologicznym, takie jak mieszanie, nawożenie zielone, stosowanie obornika i pozostałości roślinnych (komposty), stosowanie alternatywnych preparatów ochrony roślin i odżywiania, stosowanie odmian lokalnych, dostosowanych do specyficznych warunków danego obszaru, wyłączenie stosowania organizacji zmodyfikowanych genetycznie (GMO) i produktów wytworzonych z GMO.

Nasze własne produkty ekologiczne są certyfikowane przez organizację DIO i spełniają maksymalne wymagania określone w przepisach prawa. Stosowane tu ekologiczne techniki uprawy, bardzo niska kwasowość oliwy z oliwek i bogata zawartość polifenoli sprawiają, że oliwa ta jest produktem o bardzo wysokiej jakości.

Ma ciemny, żywy zielony kolor i owocowy, słodko-gorzki smak, pikantne doznania w gardle, odrobinę miękkości w dotyku różnych owoców, bogaty w zdrowe polifenole ochronne, oleokantal i oleoceinę - produkt o wysokiej wartości odżywczej, należący do kategorii premium. Ma charakterystyczny ciemnozielony kolor odmian Koroneiki oraz pikantny smak i owoce, które identyfikują oleje z tego regionu.

Oliwa a zdrowie:

 1. Wiele chorób jest spowodowanych przez niekontrolowane jedzenie żywności zawierającej również nasycone kwasy tłuszczowe (tłuszcze zwierzęce), które powodują miażdżycę tętnic i choroby sercowo-naczyniowe.
  Badania medyczne wykazały, że w krajach basenu Morza Śródziemnego, w szczególności Grecji, gdzie zużycie oleju z oliwek jest wysoka, ma mniej zdarzeń sercowo-naczyniowych niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.
  Poprzez zmniejszenie spożycia tłuszczów zwierzęcych i zwiększenie spożycia oliwy z oliwek w naszej diecie, możemy osiągnąć idealne połączenie dla profilaktyki chorób śmiertelnych, takich jak miażdżyca tętnic i ataków serca.
 2. Ostatnie badania lekarskie wykazały, że oliwa z oliwek jest idealna dla potrzeb ciała ludzkiego, tworzy naturalne płyny wiążące,a tym samym łagodzi ból i dyskomfort w żółci (zgaga).
 3. Miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu problemów żołądkowych i chorób pokrewnych. Powodem są bardzo poważne owrzodzenia.
  Jak wiadomo, stosowanie oleju z oliwek w diecie jest korzystnym czynnikiem w funkcjonowaniu układu trawiennego, ponieważ olej utrzymuje niskie HCI? w naszym żołądku. Zatem, olej pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

Jest również udowodnione, że spożywanie oliwy z oliwek w diecie pomaga:

 • W dobrej równowadze metabolizmu człowieka, prawidłowego rozwoju organizmu i kości.
 • Odpowiednie witaminy D dla organizmu. 

Oliwa z oliwek pomaga nam być zdrowym i czyni nasze życie przyjemniejszym. Wpisany przez Dimitrios Th. KREMASTINOS, profesor Kardiologii Uniwersytetu w Atenach, prezes greckiej College of Cardiology. Szereg badań doświadczalnych wykazał, że składnik oleju zawartego w oliwkach obniża poziom cholesterolu o 30-40%, a szereg wewnątrzkomórkowych mechanizmów działających zwiększa odporność serca, niedokrwienia komórek.

Region pochodzenia: Peloponez
Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Kwasowość
0,3
Pojemność
500 ml
Opakowanie
Szklane
Region pochodzenia
Półwysep Peloponez
Certyfikat BIO
Z certyfikatem BIO
Typ Oliwy
Extra Virgin
Kod produktu
OLI-BIO-KOR-500-0.3-BUT
Producent
Koronida
EAN
5200118390085

Opinie

5
04
03
02
01
0

Więcej z "Oliwa z oliwek"

-10%
Oliwa z oliwek Critida Messara 0.2% 1 l (puszka)
Super promocja!
Oliwa z oliwek Extra virgin BIO Koronida 0.3% 500 ml
Olej z Awokado 100% 250ml
-10%
Oliwa z oliwek Dorica z oregano 0.3% 250 ml
-10%
Oliwa z oliwek Dorica z rozmarynem 0.3% 250 ml
Zgłoś problem
Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Polityka prywatności