Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Miody / Producent: Meli Taygetos

Miód z kwiatów pomarańczy 960 g

(5 opinie)

Miód pomarańczowy jest bardzo pożywny i bogaty w minerały.
Badania naukowe pokazują, że pierwiastki śladowe mają wysoce antyseptyczne działanie pomaga to na stany zapalne, kaszel.

63,00 zł
Sprawdź historię ceny

Opis

Produkt greckiProdukt 100% naturalnyProdukt wegańskiProdukt bez konserwantówProdukt bez dodatku eBez GMOProdukt w szklanym opakowaniu

Wartości odżywcze w 100 g produktu: Energia 1275 kJ/ 300 kcal, Tłuszcz 0 g w tym nasycone 0 g, Węglowodany 75 g w tym cukry 69 g,

Białko 0 g, Sól 0,02 g.


Miód z kwiatów pomarańczy jest w Polsce stosunkowo mało znany. A szkoda, gdyż jest niezwykle pożywny oraz bogaty w substancje mineralne.
Posiada on jasną barwę przechodzącą niekiedy w odcienie herbaciane, a nawet słomiano żółte.

Charakteryzuje się niezwykle przyjemnym lecz łagodnym smakiem kwiatów pomarańczy. I właśnie ze względu na swoją delikatność idealnie nadaje się jako dodatek do wszelkich deserów, takich jak: lody, napoje czy jogurty. A należy wspomnieć, że jest to dodatek nie tylko podkreślający smak tych potraw lecz również zwiększający ich wartość odżywczą.

Miód z kwiatów pomarańczy jest bowiem wyjątkowo bogaty w minerały. Co więcej wykazuje ona działanie wysoce antyseptyczne, pomoże więc np. przy stanach zapalnych gardła. Dodatkowo działa oczyszczająco i uspokajająco na rozstrój żołądka spowodowany stresem. Jest też naturalnym panaceum na problemy z bezsennością.

Miód pomarańczowy wytwarzany jest w Grecji jako produkt lokalny przez wielopokoleniową rodzinną firmę pszczelarską Fotopoulos "Meli Taygetos".
Zachęcamy do obejrzenia filmów, pasieki z których pochodzą nasze miody. http://www.melifotopoulos.gr/gallery-video.html

W 1980 roku Michael X. Fotopoulos wraz z żoną Maria Fotopoulos zaczął nieśmiało jak amatorzy mający pięć uli w ogrodzie ich domu w Akritochori Mesynie.
Miód produkowany wystarczy na potrzeby swojej rodziny, dla swoich trojga dzieci Christina, Antonia i mniej Haralambos , bliskich i drogich przyjaciół . Michael i Maria zdecydowali się po kilku latach i z amatorów stali się profesjonalnymi producentami miodu. Dzieląc się wspaniałym smakiem i wartościami odżywczymi, przy wszystkich swoich bliskich.

Tak więc w 1983 roku z pięciu uli stało się 200 i przenosi z ogrodu ich domu w regionie Mani i gór Taygetos. Doskonała jakość ich produktów sprawiła, iż pozyskali nowych klientów przy równoczesnym zachowaniu tradycyjnej produkcji. Wszystkie dają hojne i korzystne zalety miodu i innych czystych produktów (pyłku, mleczka pszczelego i pachnące zioła górskie).

W 1994 roku jego syn Harry Fotopoulos przejął działalność i udział w seminariach szkoleniowych i podjął odpowiednią wiedzę do zawodu, który wraz ze sztuką i rodzicami kontynuował sekret sukcesu. Rodzice nadal z dużą chęcią i pasją podchodzą do produkcji miodu i wszystkich jego pochodnych, rozwoju firmy i udział w najważniejszych festiwalach miodu. To jest obecnie zapisane w spółdzielni pszczelarzy Kalamata.

Certyfikat ISO 22000:2005.

Pszczelarstwo Fotopoulos "Meli Taygetos" uzyskało certyfikat ISO 22000:2005 dla produkcji, pakowania i wprowadzania do obrotu produktów pszczelarskich z 08 stycznia 2009.

Zalety używania miodu

Jak powstaje miód? InfografikaRegion pochodzenia: Peloponez


Miód pomarańczowy

Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Waga
960 g
Opakowanie
Słoik, Szklane
Region pochodzenia
Półwysep Peloponez
Kod produktu
MIO-POM-MEL-960
Producent
Meli Taygetos
EAN
5200120480132

Opinie

5
54
03
02
01
0
Wojtek
- 15.12.2023, 10:51

Zrobiłem test miodów pomarańczowych

Nie mam zastrzeżeń miód naturalny. Miód smakuje takim delikatnym zapachem drzew pomarańczowych a nie samej pomarańczy jaką znamy z naszych słodyczy. To już nam może mówić, że miód jest naturalny a nie pędzony dodatkowymi ulepszaczami smaku.

Monika Włodarczyk
- 15.06.2023, 09:49

Autentyczny miód z kwiatów pomarańczy

To jest prawdziwy miód z kwiatów pomarańczy a nie miód pomarańczowy, który jest pędzony dodatkowymi cukrami smakowymi. To należy mieć na uwadze, zjadłam już nie jeden słoik miodu, nie jedną łyżeczkę z miodkiem próbowałam. Mam werdykt! To jest miód z kwiatów pomarańczy. Ten bardzo specyficzny smak poznam nawet z zamkniętymi oczami.

Witold
- 08.03.2023, 10:41

Bardzo dobry miód

To mój trzeci słoiczek miodu. Muszę przyznać, że jego smak jest świetny. Ciekawostka, że miód jest faktycznie z kwiatów pomarańczy, bez sztucznego dodatku pomarańczy. Patrzę właśnie na badanie tego miodu. To znakomita wiadomość, że można jeszcze kupić tak wysokiej klasy miód.

Więcej z "Miody"

Miód z kwiatów pomarańczy 450g
Miód dębowy 460g
Miód eukaliptusowy 960 g
Miód dębowy 960g
Miód spadziowy waniliowy 460g
Zgłoś problem