Greckie Przysmaki

Grecki ser

Nabiał Nabiał Nabiał

Grecki ser feta to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny i najpopularniejszy towar eksportowy Grecji. Nie sposób wyobrazić sobie bowiem sałatki greckiej bez fety, a tym bardziej sałatki bez oryginalnego greckiego sera feta. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie oryginalne produkty pochodzące z greckich wsi.

Jednak Grecja to nie tylko ser feta, polecamy spróbować Grecki ser Kasseri z wyspy Lesbos, ser Halloumi, który jest idealny na grilla, Grecki ser Graviera i Kefalotiri z wyspy Naxos, Grecki ser Manouri, Grecki ser Anthotyros lub klasyczny Grecki biały ser kozi.

Filtruj według
Kategorie
Dostępność
Stan:
Marka
Region pochodzenia
Rodzaj sera
Typ sera
Waga
Dopasowano 50 produktów z kategorii Grecki ser
Ser beczułka mix
Ser beczułka mix
(2)
29,99 zł
Feta Beczkowa PREMIUM
Ser Graviera kozia
Ser Graviera kozia
(0)
29,99 zł
Ser Mizifra ok 500 g
Ser Mizifra ok 500 g
(0)
29,99 zł
Ser kozi Tripoli w zalewie 400 g
Jogurt Grecki 500 g
Jogurt Grecki 500 g
(5)
13,99 zł
Ser Pecorino 300g
Ser Pecorino 300g
(1)
23,99 zł
Ser w winie Krasotiri
Ser z Pieprzem
Ser z Pieprzem
(0)
36,00 zł
Ser Graviera 300g
Ser Graviera 300g
(0)
23,99 zł
Ser Graviera Kourouniotis 1KG
Ser Naksion czarny ok 250g
Ser Kefalotiri 300g
Ser Kefalotiri 300g
(1)
23,99 zł
Ser Graviera Koufopulos
Ser Graviera z Naxos 2,8-3 kg
Ser Kefalotiri z Naxos 3 kg
Ser typu feta beczkowy dojrzewający 400 g
Ser Halloumi Petrou 200 g
Ser Graviera wędzona
Ser Graviera wędzona
(0)
24,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Ser Graviera Koufopulos Dojrzewający
Ser z Ziołami
Ser z Ziołami
(1)
29,99 zł
Mix serów ok 200g
Mix serów ok 200g
(0)
24,99 zł
Ser w popiele stahtotiri
Ser Feta PDO Tripoli 400 g
Ser Feta PDO Tripoli 200 g
Ser typu feta 400 g
Ser typu feta 400 g
(0)
19,99 zł
Ser wędzony Koufopulos
Ser wędzony Koufopulos
(0)
32,00 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami
Ser Naksion czarny 1,5 kg
Graviera Koufopulos z pistacjami ok 1kg
Ser Feta PDO Tripoli 4 kg
Ser beczułka wędzony ok 360g
Ser beczułka z czosnkiem ok 400g
Pokazano 1-32 z 50 pozycji

Historia sera greckiego

Pierwsze wzmianki na temat greckiego sera możesz znaleźć już mitologii greckiej. Sztuka wyrobu greckiego sera została przekazana z pokolenia na pokolenie przez bogów Olimpu. Jedna z legend głosi, że prekursorem sera greckiego był jeden z cyklopów, który zajmował się hodowlą owiec. A ich mleko służyło mu właśnie do robienia greckiego sera. Ponadto, ser typu greckiego odkrył podczas swojej podróży Ulisses.

Rodzaje serów greckich

1. Ser feta
Jak wszyscy dobrze wiemy - najpopularniejszym serem greckim jest feta. Jest ona uznawana za jeden z najstarszych serów na świecie. Ser grecki feta jest więc, narodowym znakiem rozpoznawczym Grecji. Ser ten jest niezwykle charakterystyczny w smaku. Jest białym zwartym produktem spożywczym, pozbawionym skórki, za to o dość mocno słonym smaku. Ten grecki ser jest również bardzo kruchy, dobrze się topi w wysokiej temperaturze, więc idealnie nadaje się także do dań zarówno na zimno, jak i na ciepło.

2. Ser kasseri
Zaliczany jest on do serów twardych. Ma zwartą konsystencję, jest trochę gumowy i ostro-słono-słodkawy. Idealnie nadaje się jako dodatek do wszelkich dań z makaronem (jest świetną alternatywą dla parmezanu). Ponadto, jest to ser, który dobrze się topi, więc można go zapiekać. A pokrojony w kostkę w formie koreczków, idealnie nadaje się na przystawkę czy zwykłą przekąskę.

3. Ser Halloumi
Halloumi to ser z mleka owczego lub mieszanki mleka owczego, krowiego i koziego. Zaliczany jest do serów półtwardych o dużej elastyczności. Ser halloumi można jeść świeży, smażony albo grillowany.

4. Ser Graviera i Kefalotiri
Ser Graviera warzony jest w Grecji, głównie na Krecie i jest lokalnym rarytasem. Smak tego greckiego sera jest bardzo bogaty, ponieważ łączy ze sobą smak słodki, pikantny i słony, z lekką nutką słodyczy. Z kolei ser Kefalotiri jest twardy, a jego receptura pochodzi sprzed kilku tysięcy lat. W początkowej fazie dojrzewania dość łagodny, z czasem staje się coraz bardziej pikantny. Można go stosować zamiast parmezanu.

5. Ser Manouri
Manouri to łagodny grecki ser z mleka owczego lub koziego. Jest bardzo delikatny w smaku, kremowy i ma lekko cytrynowy posmak. Idealnie sprawdza się w cukiernictwie.

6. Ser Anthotyros
Ser Anthotyros wytwarzany z mleka owczego, koziego, krowiego i serwatki. Jest serem półtwardym i suchym, a zarazem bardziej maślanym i wyraźnie słonawym. Nadaje się do dań na gorąco np.: spaghetti.

7. Biały ser kozi
Ser grecki kozi jest bardzo wyrazisty w smaku. Jest serem, który idealnie sprawdzi się zarówno w daniach na gorąco, jak i w roli dodatku np.: do sałatek.

Sery greckie - oferta

W naszym sklepie internetowym znajdziesz sery greckie z różnych regionów Grecji. U nas zakupisz między innymi: grecki ser feta, kozi, kasseri, Halloumi, Graviera i Kefalotiri, Manouri oraz Anthotyros. Zapraszamy na zakupy!

Sklep przyjmuje płatności Płatności PayU , Płatności PayPal oraz przelewy bankowe.
Płatność za pomocą karty kredytowej
© 2021 - GreeceCompany - właściciel sklepu Greckie Przysmaki powered by Yellowgray