Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Filtruj według
Cena
-
Rodzaj sera
Typ sera
Waga
W zalewie
Region pochodzenia
Opakowanie
Marka
Dostępność
Dopasowano 13 produktów z kategorii Sery PDO
Ser Pecorino 300g
Ser Kefalotiri z Naxos 3 kg
Ser Halloumi  200 g
Ser kozi w zalewie Christakis 400 g
Ser Kozi Christakis 150 g
Ser Feta Owczy PDO Alithino 400 g
Ser Feta Owczy PDO Alithino
Nowy
Ser Feta beczkowa PDO
Nowy
Ser Feta świeża beczkowa - miękka PDO
Nowy
Ser Feta beczkowa PDO 6  miesięczna
Nowy
Ser Feta beczkowa PDO 12 miesięczna
Nowy
Ser Feta beczkowa PDO 18 miesięczna
Ser Feta PDO Christakis 4kg
Ser Feta PDO Christakis 4kg
(0)
299,00 zł
Dostępne wkrótce
Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Co to są sery PDO?

PDO to skrót od angielskiego "Protected Designation of Origin" (chroniona nazwa pochodzenia), co oznacza, że dany produkt jest związany z konkretnym regionem geograficznym i jego jakość i właściwości są zapewnione przez tradycyjne metody produkcji i specyficzne warunki, w jakich produkt jest wytwarzany. W przypadku serów PDO oznacza to, że są one produkowane w określonym regionie i muszą spełniać określone wymagania dotyczące sposobu produkcji, składu i charakterystycznych cech, aby mogły być oznaczone tym symbolem. Ser graviera jest jednym z wielu serów, które posiadają oznaczenie PDO.

Jakie greckie sery posiadają oznaczenie PDO?

W Grecji istnieje wiele serów, które posiadają oznaczenie PDO. Są to między innymi:

Feta - ser twardy, wytwarzany z mieszanki mleka koziego i krowiego. Jest jednym z najsłynniejszych serów greckich i jest często używany w sałatkach, takich jak salata horiatiki.

Kasseri - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma charakterystyczny, orzechowy smak i jest często używany jako dodatek do dań głównych.

Kefalotyri - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma intensywny, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Manouri - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma delikatny, słony smak i jest często podawany jako przekąska lub deser.

Mizithra - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma charakterystyczny, lekko słony smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Pichtogalo Chanion - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma delikatny, orzechowy smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Anthotyros - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma delikatny, lekko słony smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Kefalotyri Mytilinis - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma intensywny, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Kefalograviera - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma intensywny, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Ladotyri Mytilinis - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma intensywny, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Metsovone - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma wyrazisty, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do dań głównych.

Provolone Valpadana - ser twardy, wytwarzany z mleka koziego lub krowiego. Ma intensywny, lekko pikantny smak i jest często używany jako dodatek do sałatek i dań głównych.

Dlaczego warto kupić sery z oznaczeniem PDO?

Kupowanie serów z oznaczeniem PDO ma wiele zalet. Przede wszystkim oznaczenie to gwarantuje, że dany ser jest produkowany zgodnie z tradycyjnymi metodami i spełnia określone wymagania dotyczące składu, jakości i charakterystycznych cech. Dzięki temu możesz być pewien, że kupujesz produkt o wysokiej jakości i autentycznym smaku. Ponadto, kupując sery z oznaczeniem PDO, wspierasz lokalnych producentów i promujesz dziedzictwo kulinarne danego regionu. To dobry sposób na to, aby cieszyć się smakiem i aromatem prawdziwych, tradycyjnych serów.W naszym sklepie internetowym znajdziesz oryginalne sery pochodzące z Grecji.

Zgłoś problem
Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Polityka prywatności