Historia marki North Evia – Historia jakości!

North Evia – Historia jakości!

Od momentu, gdy miał 15 lat, Thanasis Filaretos obserwował mieszkańców swojej wioski, Asminio, na wyspie Eubea, jak suszą ryby, zarówno do własnego spożycia, jak i na cele komercyjne.

Tak wcześnie zrozumiał, że stanie się częścią tej tradycji, chociaż jego rodzina zajmowała się głównie produkcją warzyw. Być może zająłby się uprawą roślin, gdyby powódź nie zniszczyła jego pól i nie zmusiła do spojrzenia na te konserwy sardynek, które suszył, w bardziej profesjonalny sposób.

Zaczął się zaznajamiać z procesem. Stopniowo zaczął robić to jako zawód. Poznał lokalnych rybaków oraz handlowców, którzy zamykali puszki i zgodzili się wesprzeć jego wizję.

Jego pierwsze zarobki, chociaż skromne, zostały przekształcone w puszki i sól, które przewoził z Istiaii na przyczepie, przypiętej do motocykla Zündapp.

Rozpoczął swoją działalność w małym magazynie pośród sadów i kilku sezonowych pracowników. Fundamenty magazynu były zrobione z żwiru z plaży. Tak więc to morze położyło podwaliny pod rozwój biznesu, zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.

Nie mając ukończonej szkoły średniej i nie odbywając jeszcze obowiązkowej służby wojskowej, Thanasis Filaretos nie wiedział, jak wystawić swoje pierwsze faktury. Wiedział jednak, jak wygląda świeża ryba i ile soli oraz czasu potrzeba na najlepszy efekt.

Po odbyciu służby wojskowej, on i jego żona zrozumieli, że ich przyszłość nie leży w uprawie roślin, która tak często była niszczona przez powodzie, ale w produktach suszonych.

Nic nie było łatwe, ale robili małe, ale stałe kroki w kierunku rozwoju swojego biznesu. Rybacy mieli nowego partnera do współpracy. Sól była dostarczana nowym pick-upem. Produkty w puszkach podróżowały dalej niż sąsiednie wioski. To nie tylko przyjaciele i znajomi kupowali je, ale też nowi klienci, którzy byli zadowoleni i składali powtarzające się zamówienia. Do małego magazynu w sadach dodano drugi pokój.

I wtedy przyszli Włosi. W sąsiednim kraju, gdzie sardynki są integralną częścią ich kuchni, w latach 1983-1989 zakazano połowów sardeli.

Włoskie firmy zwróciły się do Grecji o niezbędne dostawy.

Duża firma z południa Włoch dotarła aż do magazynu w sadach. Pierwsze zamówienie wyniosło 4 000 puszek. Pierwsze zaskoczenie i niepokój szybko minęły, ponieważ Thanasis Filaretos podążał za tradycją, śledził postępy i chwytał nowe możliwości.

Marzenia mieści się w najmniejszej ziarenku w naszej głowie. Ale w rzeczywistości potrzebują one więcej przestrzeni. Mały magazyn o powierzchni 70 m² ustąpił miejsca magazynowi o powierzchni 600 m² pod koniec lat 80.

Ale to, co Thanasis Filaretos zyskał dzięki współpracy z włoską firmą, to nie tylko zdrowy wzrost finansowy, który zaczął się wtedy, ale również nową wiedzę techniczną od ekspertów włoskiej firmy, którzy przyszli do Grecji wyłącznie w tym celu.

Produkty suszone Lido, nazwa firmy wtedy, zaczęły wyróżniać się spośród konkurencji. Thanasis Filaretos zdał sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest zaufanie do relacji międzyludzkich i partnerstw oraz posiadanie produktów najwyższej jakości, które wynikają z doskonalenia wiedzy, innowacji i wiedzy technicznej.

Są rzeczy, o których nic nie wiemy, ale nikt nas nie powstrzymuje przed ich poznawaniem. To doktryna, którą przekazał swoim dzieciom, które dzisiaj z sukcesem prowadzą rodzinny biznes. Filaretou Bros OE mieści się teraz w obiektach o powierzchni 1100 m² i dostarcza pierwszej klasy produkty na grecki i międzynarodowy rynek pod marką North Evia.

W dzisiejszych czasach Thanasis odwiedza firmę, gdy przychodzą nowe dostawy ryb, robiąc to, co najlepiej potrafił od dziecka: sprawdza jakość ryb. Ponieważ poza wiedzą, pasją, know-how i sprzętem, to surowce mogą wyróżnić końcowy produkt.

Wie to dobrze i często omawia to z rybakami, emerytowanymi i młodszymi, podczas picia ouzo na plaży i rozmawiania o tym, co kochają najbardziej w swoim życiu: ryby. I oczywiście, robią to, podczas gdy cieszą się owocami swojej pracy: delikatnościami rybnymi.

Produkty marki North Evia kupisz w naszych Greckich Delikatesach www.greckieprzysmaki.pl

Dodaj komentarz