Greckie Przysmaki
Filtruj według
Dopasowano 8 produktów z kategorii Christakis
Ser Feta PDO Christakis 150 g
Ser Feta PDO Christakis 400 g
Ser Feta PDO Christakis 400 g
Ser Kozi Christakis 150 g
-21,89 zł
HIT CENOWY - Pakiet Ser Feta Christakis 150 g 10 + 2 Gratis
Ser Manouri Christakis 150 g
Ser Feta PDO Christakis 4kg
Ser kozi w zalewie Christakis 400 g
Ser kozi w zalewie Christakis 400 g
(0)
29,99 zł
Dostępne wkrótce
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

To, co obecnie nazywamy serem Feta P.D.O., było znane starożytnym Grekom, przynajmniej od czasów Homera, ponieważ w Odysei znajduje się kilka wzmianek na ten temat.

Mit głosi, że cyklop Polifem był pierwszym producentem sera. Niosąc mleko, które zebrał od swoich owiec w workach ze zwierzęcej skóry, ku swojemu wielkiemu zdziwieniu zauważył, że po kilku dniach mleko stało się stałą, smaczną i nadającą się do spożycia masą.

W 1890 r. Dimitrios Christakis, wykorzystując mleko z górskiego regionu Edessa w prefekturze Pella, stworzył mały ser warsztatowy. Mleko owcze i kozie jest mieszanką bogatszą od mleka krowiego w wapń, witaminę B i proteiny. Wiele rzeczy zmieniło się w ciągu 120 lat historii z pragnieniem do produkcji wysokiej jakości i czystych produktów do zwiększenia.

Tak powstała firma CHRISTAKIS S.A. przeszła przez wiele zmian i trudności. Ale to, co się nie zmieniło i pozostaje do dziś, to niezmienna tradycja i autentyczny smak.

Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Polityka prywatności