Greckie Przysmaki
Filtruj według
Dopasowano 4 produktów z kategorii Christakis
Ser kozi w zalewie Christakis 400 g
Nowy
Ser Kozi Christakis 150 g
Ser Feta PDO Christakis 400 g
Ser Feta PDO Christakis 150 g
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

To, co obecnie nazywamy serem Feta P.D.O., było znane starożytnym Grekom, przynajmniej od czasów Homera, ponieważ w Odysei znajduje się kilka wzmianek na ten temat.

Mit głosi, że cyklop Polifem był pierwszym producentem sera. Niosąc mleko, które zebrał od swoich owiec w workach ze zwierzęcej skóry, ku swojemu wielkiemu zdziwieniu zauważył, że po kilku dniach mleko stało się stałą, smaczną i nadającą się do spożycia masą.

W 1890 r. Dimitrios Christakis, wykorzystując mleko z górskiego regionu Edessa w prefekturze Pella, stworzył mały ser warsztatowy. Mleko owcze i kozie jest mieszanką bogatszą od mleka krowiego w wapń, witaminę B i proteiny. Wiele rzeczy zmieniło się w ciągu 120 lat historii z pragnieniem do produkcji wysokiej jakości i czystych produktów do zwiększenia.

Tak powstała firma CHRISTAKIS S.A. przeszła przez wiele zmian i trudności. Ale to, co się nie zmieniło i pozostaje do dziś, to niezmienna tradycja i autentyczny smak.

Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Polityka prywatności