cookies

Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Dowiedz się więcej tutaj

Oliwa z oliwek Physis Of Crete 500 ml (karafka)

Oliwa z oliwek Physis Of Crete 500 ml (karafka)

28,99 zł
Brutto

Extra Virgin oliwa z oliwek w luksusowych karafkach z Krety. Rzadki produkt dla tych, którzy kochają luksus przy stole w połączeniu z naturalnymi składnikami.

Ilość
Dostępne wkrótce

  • Gwarancja prawdziwego smaku Gwarancja prawdziwego smaku
  • Wysyłka już od 18 zł | Darmowa dostawa od 350 zł Wysyłka już od 18 zł | Darmowa dostawa od 350 zł
  • 14 Dniowe prawo zwrotu towaru 14 Dniowe prawo zwrotu towaru

Oliwa pochodzi z Krety, miejscowosci Kritsa. To wieś położona na peryferiach Lassithi gdzie jest zbudowany amfiteatr u stóp pasma górskiego Kastelos, na wysokości około 365 m.n.p.m.. We wsi mieszka około 2200 mieszkańców.
Jest to jedna z najstarszych miejscowości na Krecie, utrzymana  w znacznej jej części w niezmienionej starej architekturze.


Kritsa słynie z (najstarszych ) starożytnych gajów oliwnych na Krecie.

ΗPhysis Krety to rodzinna firma, zajmująca się produkcją i przygotowaniem domowej oliwy z oliwek wyjątkowej jakości jak te znajdujące się w każdym domu kreteńskim.

OLIWA A ZDROWIE:

1. Wiele chorób jest spowodowanych przez niekontrolowane jedzenie żywności zawierającej również nasycone kwasy tłuszczowe (tłuszcze zwierzęce), które powodują miażdżycę tętnic i choroby sercowo-naczyniowe. Badania medyczne wykazały, że w krajach basenu Morza Śródziemnego, w szczególności Grecji, gdzie zużycie oleju z oliwek jest wysoka, ma mniej zdarzeń sercowo-naczyniowych niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Poprzez zmniejszenie spożycia tłuszczów zwierzęcych i zwiększenie spożycia oliwy z oliwek w naszej diecie, możemy osiągnąć idealne połączenie dla profilaktyki chorób śmiertelnych, takich jak miażdżyca tętnic i ataków serca. 

2 Ostatnie badania lekarskie wykazały, że oliwa z oliwek jest idealna dla potrzeb ciała ludzkiego, tworzy naturalne płyny wiążące,a tym samym łagodzi ból i dyskomfort w żółci (zgaga).

3 .Miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu problemów żołądkowych i chorób pokrewnych.Powodem są bardzo poważne owrzodzenia. Jak wiadomo, stosowanie oleju z oliwek w diecie jest korzystnym czynnikiem w funkcjonowaniu układu trawiennego, ponieważ olej utrzymuje niskie HCI? w naszym żołądku. Zatem, olej pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. 

Jest również udowodnione, że spożywanie oliwy z oliwek w diecie pomaga: 


A. W dobrej równowadze metabolizmu człowieka, prawidłowego rozwoju organizmu i kości. 

B. Odpowiednie witaminy D dla organizmu. 

Oliwa z oliwek pomaga nam być zdrowym i czyni nasze życie przyjemniejszym.

 Wpisany przez Dimitrios Th. KREMASTINOS, profesor Kardiologii Uniwersytetu w Atenach, prezes greckiej College of Cardiology :

Szereg badań doświadczalnych wykazał, że składnik oleju zawartego w oliwkach obniża poziom cholesterolu o 30-40%, a szereg wewnątrzkomórkowych mechanizmów działających zwiększa odporność serca, niedokrwienia komórek.

Opis

Pojemność
500 ml

Specyficzne kody

Nowy produkt
chat Komentarze (0)
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz