Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Oliwa z oliwek / Producent: Critida

Oliwa z oliwek Sitia 0.3% 1L - LIMITOWANA EDYCJA - ZBIÓR 11/2022

(0 opinii)

ZBIÓR - LISTOPAD 2022

Wytrawna oliwa Extra Virgin Sitia 
Kwasowość max. 0.3%

LIMITOWANA EDYCJA! TYLKO 2000 BUTELEK

Wyśmienita, niefiltrowana, aromatyczna oliwa z oliwek z jednych z najstarszych drzew oliwnych na Krecie

Wyprodukowano przez Critida dla Greece Company 

69,00 zł
Sprawdź historię ceny

Opis

Produkt greckiProdukt 100% naturalnyProdukt wegańskiProdukt bez dodatku soliProdukt bez konserwantówProdukt bez dodatku eProdukt bez dodatku cukruBez GMOProdukt w szklanym opakowaniu

Wyjątkowa oliwa z słonecznej greckiej wyspy kreta, z regionu Sitia. Limitowana edycja, niefiltrowanej oliwy o pojemności 1l, zamkniętej w przeźroczystej butelce, aby można było zobaczyć wyjątkowy kolor oliwy.

Jak przechowywać oliwę z oliwek?

Oliwa z oliwek powinna być przechowywana w chłodnym, ciemnym miejscu, takim jak lodówka. Może to pomóc w zachowaniu jej świeżości i aromatu. Należy unikać przechowywania oliwy w miejscu, gdzie jest dostępna dla promieni słonecznych lub innego źródła ciepła, ponieważ może to spowodować utratę smaku i aromatu. Oliwa z oliwek powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby zapobiec jej wysychaniu. Należy również pamiętać, że oliwa z oliwek ma tendencję do zmieniania kolorów i zapachu wraz z upływem czasu, więc należy ją spożyć w ciągu kilku miesięcy od otwarcia.

Co to znaczy, że oliwa tłoczona jest na zimno?

Oliwa tłoczona na zimno to oliwa, która została wyprodukowana bez użycia ciepła lub chemikaliów. Proces ten polega na tłoczeniu surowych oliwek za pomocą wysokiej jakości maszyny, takiej jak wolnoobrotowa tłocznia, w której temperatura jest utrzymywana poniżej 27 stopni Celsjusza. Dzięki temu oliwa zachowuje więcej składników odżywczych i aromatu niż oliwa tłoczona na ciepło lub ta, która została wyprodukowana za pomocą chemikaliów. Oliwa tłoczona na zimno jest uważana za jakościowo lepszą niż oliwa tłoczona na ciepło lub ta wyprodukowana za pomocą chemikaliów.

Co to oznacza, że oliwa jest mętna?

Jeśli oliwa jest mętna, oznacza to, że ma niejednorodną strukturę i nie jest całkowicie przejrzysta. Może to być spowodowane obecnością drobinek miąższu lub pestek oliwek, które nie zostały całkowicie wyeliminowane podczas procesu tłoczenia. Mętna oliwa nie jest wadą, ale może wskazywać na to, że została wyprodukowana ręcznie lub metodami tradycyjnymi, a nie przy użyciu nowoczesnej maszyny. Mętna oliwa może również mieć bardziej intensywny smak i aromat niż oliwa przejrzysta.

Co to znaczy, że oliwa jest extra virgin?

Oliwa extra virgin to oliwa, która spełnia szereg wymagań dotyczących jakości i pochodzenia. Aby oliwa mogła być oznaczona jako extra virgin, musi być tłoczona na zimno, czyli bez użycia ciepła lub chemikaliów, i musi spełniać określone wymagania dotyczące jej poziomu kwasowości i smaku. Oliwa extra virgin powinna mieć kwasowość poniżej 0,8% i spełniać określone wymagania dotyczące smaku i aromatu, takie jak świeżość, intensywność i brak wad. Oliwa extra virgin uważana jest za jakościowo najlepszą oliwę, ponieważ zachowuje więcej składników odżywczych i aromatu niż inne rodzaje oliw.

Co oznacza kwasowość oliwy z oliwek?

Kwasowość oliwy z oliwek oznacza zawartość kwasów tłuszczowych w tej oliwie. Im niższa kwasowość oliwy, tym bardziej jest ona ceniona, ponieważ oznacza to, że zawiera więcej dobrych tłuszczów nienasyconych i mniej kwasów tłuszczowych nasyconych. Przyjmuje się, że oliwa o kwasowości poniżej 0,8% jest dobrej jakości. Kwasowość oliwy można sprawdzić na etykiecie produktu lub poprzez badanie laboratoryjne.

Dlaczego tłoczenie i butelkowanie oliwy odbywa się w ciągu 24 godzin od chwili zbioru?

Oliwa z oliwek traci swoje właściwości i smak wraz z upływem czasu, dlatego ważne jest, aby była tłoczona i butelkowana jak najszybciej po zbiorze. W ten sposób można zachować jej najlepsze walory smakowe i zapobiec utracie cennych składników odżywczych. Dzięki szybkiemu tłoczeniu i butelkowaniu oliwa z oliwek zachowuje swój oryginalny, świeży smak i aromat, które są tak cenione przez konsumentów.

Oliwa a zdrowie:

1. Wiele chorób jest spowodowanych przez niekontrolowane jedzenie żywności zawierającej również nasycone kwasy tłuszczowe (tłuszcze zwierzęce), które powodują miażdżycę tętnic i choroby sercowo-naczyniowe.

Badania medyczne wykazały, że w krajach basenu Morza Śródziemnego, w szczególności Grecji, gdzie zużycie oleju z oliwek jest wysoka, ma mniej zdarzeń sercowo-naczyniowych niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

Poprzez zmniejszenie spożycia tłuszczów zwierzęcych i zwiększenie spożycia oliwy z oliwek w naszej diecie, możemy osiągnąć idealne połączenie dla profilaktyki chorób śmiertelnych, takich jak miażdżyca tętnic i ataków serca.

2 Ostatnie badania lekarskie wykazały, że oliwa z oliwek jest idealna dla potrzeb ciała ludzkiego, tworzy naturalne płyny wiążące,a tym samym łagodzi ból i dyskomfort w żółci (zgaga).

3 .Miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu problemów żołądkowych i chorób pokrewnych.
Powodem są bardzo poważne owrzodzenia.
Jak wiadomo, stosowanie oleju z oliwek w diecie jest korzystnym czynnikiem w funkcjonowaniu układu trawiennego, ponieważ olej utrzymuje niskie HCI? w naszym żołądku.
Zatem, olej pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

Jest również udowodnione, że spożywanie oliwy z oliwek w diecie pomaga:
• W dobrej równowadze metabolizmu człowieka, prawidłowego rozwoju organizmu i kości.
• Odpowiednie witaminy D dla organizmu. 

Oliwa z oliwek pomaga nam być zdrowym i czyni nasze życie przyjemniejszym.
Wpisany przez Dimitrios Th. KREMASTINOS, profesor Kardiologii Uniwersytetu w Atenach, prezes greckiej College of Cardiology:
Szereg badań doświadczalnych wykazał, że składnik oleju zawartego w oliwkach obniża poziom cholesterolu o 30-40%, a szereg wewnątrzkomórkowych mechanizmów działających zwiększa odporność serca, niedokrwienia komórek.


Dlaczego tak tanio?
Greckie przysmaki, które tak bardzo zasmakowały nam w odległej Grecji sprawiły, że całe swoje dorosłe życie poświęciliśmy na rozwój firmy, dzięki której oferujemy Państwu najwspanialsze i najsmaczniejsze produkty, którymi przez lata mogli fascynować się tylko tamtejsi mieszkańcy.

Lata spędzone w Grecji, a doświadczenie i wykształcenie uzyskane w Polsce przekuły się na otworzenie naszego sklepu internetowego greckieprzysmaki.pl i filii w Krakowie przy ulicy Krakowskiej 31.

Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się polską firmą, która swój wolny czas poświęca na szukanie najlepszych produktów pod względem walorów jakościowych, smakowych i estetycznych po całej Grecji, lecz głównie specjalizuje się w produktach pochodzących z Krety, gdzie panuje niepowtarzalny klimat.

Mottem naszej firmy jest dobro klienta i to o niego najbardziej troszczymy się gwarantując mu zdrowe i smaczne jedzenie. Nasze produkty kierujemy do każdego, kto ceni sobie zdrowie, niepowtarzalny smak, a także wysoką jakość produktu w najniższej cenie na rynku.

Niską cenę udało się nam uzyskać dzięki ominięciu zbędnych pośredników (WŁASNY WYSPECJALIZOWANY TRANSPORT) między producentem towaru, a nami, dzięki czemu jesteśmy jedyną taką firmą na rynku gwarantującą bezpieczeństwo, oszczędność pieniędzy i łatwe, nowoczesne dotarcie do klienta, na którym najbardziej nam zależy.

„Wysoka jakość nie jest luksusem, wysoka jakość jest potrzebna wszystkim dbającym o swoje zdrowie.”
 

Region pochodzenia: Kreta

Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Kwasowość
0,3
Pojemność
1 L
Opakowanie
Szklane
Region pochodzenia
Kreta
Certyfikat BIO
Bez certyfikatu BIO
Odmiana oliwki
Koroneiki
Typ Oliwy
Extra Virgin
Zbiór
Listopad 2022
Kod produktu
OLI-SIT-CRI-1L-0.3-LIM
Producent
Critida
EAN
5203817536501

Opinie

5
04
03
02
01
0

Więcej z "Oliwa z oliwek"

Zgłoś problem
Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików. Polityka prywatności