Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Nowy
Wina / Producent: Grampsas Winery Zakynthos

Wino Allegro Red Czerwone Wytrawne 750ml

(0 opinii)

Czerwone wytrawne wino Allegro 

95,00 zł
Sprawdź historię ceny

Opis

Dlaczego nazwaliśmy to wino Allegro Red

Allegro oznacza Szczęśliwy i Żywy. Równoległe używanie obu języków podczas długiego okresu podboju Wenecji na Zakynthos (Wyspy Jońskie) miało naturalną konsekwencję w postaci powstania mieszanki językowej. W ten sposób z biegiem czasu ukształtował się swoisty dialekt, tzw. „DIALETTO CORCIRESE”, zawierający wiele słów starego języka weneckiego, ale głównie ze składnią języka greckiego.

Kategoria: Wino Wytrawne

Region / Winnice: Lagopodo Zakynthos

Odmiana: Avgoustiatis 100%

Winifikacja / Dojrzewanie: Trzy różne sposoby winifikacji 40% Wine Tank, 30% Maceracja węglowa, 30% 2 miesiące w beczkach z dębu francuskiego o wysokim spalaniu. Ekstrakcja przed fermentacją w kontrolowanym środowisku, fermentacja alkoholowa w stopniowanych temperaturach. Dojrzewanie „Sur kłamstwo” przez 3 miesiące przy regularnym mieszaniu. Świeże wino ze zbiornika.

Charakterystyka degustacyjna: Aromaty czerwonych owoców i kwiatów oraz nuty dymne, w ustach świeże, łagodne taniny i lekki smak

Potencjał starzenia: Gotowy do picia.

Food Pairing: Idealnie komponuje się z żółtymi serami i czerwonymi mięsami w mniej lub bardziej skomplikowanych kuchniach.

Temperatura serwowania: 14-16°C

Alkohol: 12,5%

Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Pojemność
750 ml
Opakowanie
Szklane
Region pochodzenia
Wyspy Egejskie Południowe
Alkohol
12,5%
Typ Wina
Wytrawne
Rodzaj wina
Czerwone
Kod produktu
WIN-CZE-GRA-750-ALL-WYT

Opinie

5
04
03
02
01
0

Więcej z "Wina"

Czy masz ukończone 18 lat ?Strona zawiera ofertę napojów alkoholowych która przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Zgłoś problem