Greckie Przysmaki
Logotyp Uni Europejskiej
Oliwki / Producent: Koronida

Tradycyjne oliwki z pestką w oliwie Kalamata 200 g

(1 opinia)

Oliwki Kalamata wielkości jumbo (181-200) na kilogram o bogatym aromacie z odrobiną soli, oliwy z oliwek i czerwonym octem winnym. Idealne źródło witaminy D, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i sodu. Oliwki Kalamata to najlepszy wybór oliwek stołowych na świecie. Są źródłem energii i długowieczności.

19,99 zł
Sprawdź historię ceny
Dostępne wkrótce

Opis

Produkt greckiProdukt wegańskiProdukt wegetariańskiBez GMOProdukt w szklanym opakowaniu

Tradycyjne oliwki z pestką w oliwie Kalamata 200 g

Produkt o wysokiej wartości odżywczej, chrupiący o bogatym aromacie i tracący gorycz wraz z ciągłą wymianą wody. Konserwuje się je w odrobinie soli, oliwie z oliwek i occie z czerwonego wina. Są idealnym źródłem witamin A i E, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i sodu.

Jadalne oliwki Kalamata są najlepszą odmianą czarnych oliwek stołowych na świecie, są źródłem energii i długowieczności oraz mają najwyższe działanie antyoksydacyjne.

Oliwka posiada 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż oliwa z oliwek.

Wszystkie oliwki nie są takie same. Każda z odmian oliwek różni się nie tylko smakiem, ale także kaloriami i składnikami odżywczymi (szczególnie ilością i działaniem antyoksydacyjnym).

Dobrym źródłem polifenoli jest solanka, w której oliwki są umieszczane w celu utraty goryczy. Dlatego też nie wyrzucamy jej. Stosujmy go do marynat, jako rosół do gotowania mięsa lub jako winegret w sałatkach.

Kalorie obliczane są na 212 na 100 g dziurkowanych oliwek (20 dużych lub 30 małych oliwek), według Laboratorium Chemii - Biochemii - Chemii Fizycznej Żywności Uniwersytetu Charokopeio.

Jak korzystasz z antyoksydantów?

Przeciwutleniacze to grupa związków chemicznych, które chronią komórki i tkanki ciała przed wolnymi rodnikami, które powodują ich niszczenie i są odpowiedzialne za wiele chorób, które mają związek z rozkładem (starzenie się skóry, stwardnienie rozsiane, rak, itp.). Dlatego też oliwki o silnym działaniu antyoksydacyjnym przyczyniają się do tego:

  • dobrej funkcji mózgu.
  • zapobiegania niektórym nowotworom.
  • zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym.
  • wzmocnienia układu odpornościowego.

Oliwki Kalamata (nazwa naukowa Olea europaea var. Ceraticarpa) uprawiane są wyłącznie w regionach Mesenii charakteryzujących się łagodnymi zimami i chłodnymi latami na równinach lub na pochyłych gliniastych glebach do kamienistych nienawadnianych pól.

Oliwki Kalamata mają swoje korzenie w Mesenii, skąd rozprzestrzeniają się w innych częściach Grecji. Stosujemy nieodwołalnie kryteria jakościowe, ponieważ zbiór oliwek odbywa się ręcznie, w pełnej dojrzałości, gdy kolor owoców jest czarny, a owoce są zdrowe, bez wybojów i innych wad. Bogaty miąższ oliwki, z małym rdzeniem i charakterystycznym smakiem, czyni z niej jeden z najlepszych przysmaków Kalamata.

Dobrze komponują się z potrawami dla smakoszy, sałatkami, makaronami, potrawami oleistymi, roślinami strączkowymi, różnymi serami, mięsem, rybami i są obecne w każdym daniu kuchni śródziemnomorskiej.

Region pochodzenia: Peloponez

Czy ten opis był pomocny?

Szczegóły

Waga
200 g
Ostrość
Nie, łagodne
Bez pestek
Z pestką
Opakowanie
Słoik, Szklane
W zalewie
W zalewie
Region pochodzenia
Kalamata
Kod produktu
OLI-OLI-KOR-200-Z-PES
Producent
Koronida
EAN
5200118390108

Opinie

5
14
03
02
01
0
Michał
- 22.06.2020, 15:34

Dobre oliwki

Oliwki wysokiej jakości idealne do wszystkich dań. Ja ich oliwną zalewę wykorzystuję dodatkowo do sałatek. Super sprawa.

Więcej z "Oliwki"

Zgłoś problem