Miód Sosnowy 960g

Nowy

Miód z sosny jest bardzo pożywny i bogaty w minerały.
Sosna halepensis wraz z pasożytniczymi owadami  marsellina Hellenica znajduje się w Grecji i na wybrzeżu Azji Mniejszej. Od tego niesamowitego duetu wyprodukowano miód sosnowy, miód o doskonałym smaku, bogaty w minerały.
Miód z sosny pomaga na struny glosowe...

Więcej szczegółów

28 Przedmioty

46,99 zł

Add to wishlist

Więcej informacji

Miód sosnowy szczególnie dba o nasz ukł oddechowy, ale uwaga: gdy mamy kaszel, chrypkę lub katar trzeba wziąć Łyżeczkę miodu sosnowego do ust i trzymać w buzi jak najdłużej, bez przełykania. Pod wpływem temperatury z miodu zaczną ulatniać się sosnowe olejki eteryczne.Okadzą one nasze górne drogi oddechowe, zabijając bakterie chorobotwórcze.

 

UWAGA:

Miód w walce z chorobami nowotworowymi:

Badacze z uniwersytetu Illinois w Urbana ogłosili raport, z którego wynika, ze miód - z czego nie zdawano sobie dotąd w pelni sprawy - może być istotnym źródłem związków chemicznych zwanych antyutleniaczami. Miody o ciemnej barwie (np. miód sosnowy z Grecji) zawierają przy tym podobno znacznie więcej antyutleniaczy niżmiody jasne (np. miód akacjowy lub wielokwiatowy). Rola antyutleniaczy w organizmie polega na neutralizowaniu tzw. wolnych rodników, aktywnych cząsteczek pewnych związków chemicznych o bardzo szkodliwym działaniu.

Uważa się, że dieta bogata w antyutleniacze może mieć  istotne znaczenie w profilaktyce wielu chorób, w tym chorób serca nowotworów.Raport został dobrze przyjety przez dietetyków amerykańskich, Chris Rosenbloom, rzecznik ADA (American Dietetic Association) ostrzega przed podaniem miodu bardzo małym dzieciom, ponieważ mogą się w nim znajdować pewne mikroorganizmy powodujące zatrucia pokarmowe (np. bakteria Clostridiumbotulinum), z którymi niedojrzały organizm małego dziecka, w odróżnieniu od organizmu dziecistarszych i osób dorosłych, może sobie jeszcze nie poradzić.

Zachecamy do obejrzenia filmow, pasieki z ktorych pochodzą nasze miody.

http://www.melifotopoulos.gr/gallery-video.html


W 1980 roku Michael X. Fotopoulos wraz z żoną Maria Fotopoulos zaczął nieśmiało jak amatorzy mający pięć uli w ogrodzie ich domu w Akritochori Mesynie .
Miód produkowany wystarczy na potrzeby swojej rodziny , dla swoich trojga dzieci Christina , Antonia i mniej Haralambos , bliskich i drogich przyjaciół . Michael i Maria zdecydowali się po kilku latach i z amatorów stali sie profesjonalnymi  producetamii miodu. Dzieląc sie wspaniałym smakiem i wartościami  odżywczymi ,  przy wszystkich swoich bliskich
Tak więc w 1983 roku z pięciu  uli stało się 200 i przenosi z ogrodu ich domu w regionie Mani i gór Taygetos .
 Doskonała jakość ich produktów sprawila iż  pozyskali nowych klientów przy rownoczesnym zachowaniu tradycyjnej produkcji . Wszystkie   dają hojne i korzystne zalety miodu i innych czystych produktów ( pyłku , mleczka pszczelego i pachnące zioła górskie ) .
W 1994 roku jego syn Harry Fotopoulos przejął działalność i udział w seminariach szkoleniowych i  podjął odpowiednią wiedzę do zawodu , który wraz ze sztuką i rodzicami kontynuował sekret sukcesu . Rodzice nadal  z dużą chęcią i pasją podchodzą do produkcji miodu i wszystkich jego pochodnych , rozwoju firmy i udział w najważniejszych festiwalach miodu . To jest obecnie zapisane w spółdzielni pszczelarzy Kalamata .

 
Certyfikat ISO 22000:2005 .
Pszczelarstwo Fotopoulos "Kochanie Taygetos " został certyfikat ISO 22000:2005 dla produkcji, pakowania i wprowadzania do obrotu produktów pszczelarskich z 08 stycznia 2009

Opinie

Napisz opinię

Miód Sosnowy 960g

Miód Sosnowy 960g

Miód z sosny jest bardzo pożywny i bogaty w minerały.
Sosna halepensis wraz z pasożytniczymi owadami  marsellina Hellenica znajduje się w Grecji i na wybrzeżu Azji Mniejszej. Od tego niesamowitego duetu wyprodukowano miód sosnowy, miód o doskonałym smaku, bogaty w minerały.
Miód z sosny pomaga na struny glosowe...

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: