calum-lewis-390170-unsplash

Oliwa z oliwek „ZE WSI” dla osób dbających o swoją figurę

Jeżeli jesteś na diecie lub po prostu chcesz utrzymać swoją obecną wagę, na pewno zewsząd wszyscy polecają Ci różnorodne sposoby na osiągnięcie Twojego celu. Wiele z nich opiera się na wyeliminowaniu tłuszczów z codziennego jadłospisu. Jednak takiego postępowania nie poprze żaden dietetyk – w diecie człowieka tłuszcze są niezbędne. Na półkach sklepowych znajdziesz jednak tłuszcze różnego rodzaju – warto stawiać na te zdrowe i naturalne. Jednym z najlepszych źródeł zdrowych tłuszczów jest łagodna oliwa z oliwek marki „Ze Wsi”. Jeżeli dbasz o to, co znajduje się na Twoim talerzu i dbasz o swoją figurę, tego produktu nie może zabraknąć w Twojej kuchni. Dlaczego? Już śpieszymy z odpowiedzią!

Oliwa – źródło zdrowia

Istnieje szereg powodów, dla których nie warto rezygnować z regularnego spożywania prawdziwej, greckiej oliwy z oliwek. Przede wszystkim stanowi ona źródło nienasyconych kwasów tłuszczonych, witamin A, E, D i K oraz przeciwutleniaczy. To wszystko sprawia, że jest ona niezastąpionym produktem, który dba o prawidłowe funkcjonowanie serca oraz mózgu. Już samo to jest wystarczającym powodem, dla którego nie należy skreślać oliwy ze swojego jadłospisu – nawet wtedy, a może nawet szczególnie, podczas diety.

Oliwa dla osób dbających o sylwetkę

Osoby, które dążą do zrzucenia dodatkowych kilogramów, często obawiają się tłuszczów z powodu ich kaloryczności. To prawda, również oliwa z oliwek jest dość kaloryczna. Jednak jest to produkt, który jest spożywany w małych ilościach. Nie jest on podstawowym składnikiem sałatek, ale jest częścią dressingu. Zawsze stanowi jedynie dodatek do danego posiłku. Jeżeli więc cała potrawa jest niskokaloryczna, dodanie do niej oliwy z oliwek wcale nie sprawi, ze zaczniesz tyć. Musisz jedynie pamiętać o tym, by spożywać racjonalne ilości tego produktu. W żadnym wypadku jednak nie rezygnuj z niego – chociażby z powodu kwasów tłuszczowych, witamin oraz przeciwutleniaczy, których jest źródłem.

Jest jeszcze inny powód, dla którego osoby dbające o swoją figurę nie powinny rezygnować ze spożywania naszej łagodnej oliwy z oliwek 0.3%. Produkt ten poprawia bowiem metabolizm, co powinno być szczególnie ważne dla takich osób. Ponadto oliwa z oliwek zmniejsza uczucie głodu. Dzięki temu spożywające ją osoby dłużej czują się pełne po posiłku.

W jaki sposób spożywać oliwę z oliwek?

Zalecamy dodanie kilku kropel do warzyw spożywanych z humusem oraz świeżym pieczywem. Świetnym pomysłem może być również polanie odrobiną oliwy zup-kremów. Można także pokusić się o zgrillowanie w piekarniku ulubionego pieczywa wraz z kilkoma kroplami naszej greckiej, łagodnej oliwy „Ze Wsi”. Dzięki temu pozostaniesz na dłużej najedzony i tym samym przez dłuższy czas nie będziesz czuł potrzeby, by sięgać po kolejny posiłek.

Jeżeli dbasz o swoją sylwetkę, na pewno nieobojętne jest dla Ciebie również Twoje zdrowie. Delikatna oliwa z oliwek 0.3% marki „Ze Wsi” to produkt, który koniecznie musi znaleźć się w Twojej kuchni, ponieważ jego spożywanie wiąże się z szeregiem korzyści dla Twojej sylwetki oraz funkcjonowania całego organizmu.